Eryaman Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Eryaman Kameralı Su Kaçağı Tespiti Bulma

Ada Tesisat Eryaman Kameralı Su Kaçağı Tespiti hizmetiyle sağlam bir tesisata sahip olmanız için elinden geleni yapıyor.

En İyi Eryaman Kameralı Su Kaçağı Tespiti Eryaman Su Kaçağı Bulma Eryaman Su Kaçağı Tespiti Fiyatları ADA TESİSAT

Eryaman su kaçağı tespiti ev ve iş yerleri için büyük sorunlara neden olan problemler arasında olan kaçakların tespit edilip tamir edilmesi konusunda hizmetinizedir. Yaşam alanlarında önemli olan  sıhhi tesisatlar, hijyen için en önemli malzeme olan suyun temin edilmesini sağlar. Susuz bir temizlik gerçekleştirmek mümkün değildir. Bu yüzden mutlaka temizlik için gereken tedbirlerin alınması ve kaçağın olduğu durumlarda acil müdahale yapılması gerekir. Hem sizin hem de çevrenizdeki evlerin tesisatlarını etkileyen bir durum söz konusu olduğunda ciddi bir problem yaşamanız söz konusu olabilir.

Su Kaçağı Nasıl Fark Edilir?

Su kaçağı olduğunu fark edene kadar hem kendi evimize, hem de alt komşunun evine zarar vermeniz olasıdır. Sadece maddi değil manevi huzursuzluklar da bu sorun nedeniyle öne çıkabilir. Ancak belirli kıstaslara dikkat edilip, su kaçağının bulunduğunu düşündüğünüzde, su kaçağı tespiti hizmeti ile kaçak kısa sürede tespit edilir, tamir işlemi de aynı hızda tamamlanır. Yaşam alanlarımızda ortaya çıkan sorunlar, hayatımızı doğrudan etkilediği için, çözümünün hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. İşte bu sorunlardan bir tanesi de, su tesisatlarında meydana gelen kaçaklardır.

Bu durumun ilk belirtilerinden biri evdeki böcek ve sineklerin artması, su faturalarının yüksek gelmesidir. Şıp şıp damlayan musluklar olmaktadır. İşte bu süreçte de Ada Dekorasyon daima en iyi çözüm ortağınız olarak hizmet vermeye hazırdır. Su kaçağı tespiti Eryaman ve diğer ilçelerde sabit fiyatlarla yapılmaktadır.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur? 

Eryaman  su tesisatçısı firması Ada Tesisat, son derece önemli olan kaçak tespiti işlemleri için birçok çözüm sunmaktadır. Robotik cihazlar yardımıyla kaçakların bulunması mümkün olmaktadır.

Eğer faturalarınız kabarık, ıslak alanlarınız kötü kokularla doluysa su kaçağından şüphe edebilirsiniz. Bazı problemler kısa sürede basit müdahalelerle çözülürken, bazılarında sistemin yeniden kurulması gerekebilir.

Peki, su kaçağı olduğunu nasıl anlarız?

 • Rutubet kokusu hissediliyorsa 
 • Musluklarınızdan su damlıyorsa
 • Fayansların üzerinde su birikiyorsa
 • Su faturaları her ay gelen düzeyden daha fazla geliyorsa
 • Vanaları kapatmanıza rağmen su sayacı hala dönmeye devam ediyorsa
 • Duvarlarda veya alt komşunun tavanın sararmalar ya da küflenmeler oluşmuşsa 
 • Derz aralarında sararmalar oluşmuşsa, su kaçağı ile karşı karşıya kalmışsınız demektir. 

Yukarıda da gördüğünüz üzere, su kaçaklarının işaretleri oldukça dikkat çekicidir. Peki, su kaçakları nasıl oluşur? 

Su Kaçaklarının Oluşma Sebepleri Nelerdir? 

Zamanla tesisatların zarar görmesi ve eskimiş olması birçok probleme neden olur. Ayrıca olası problemler karşısında su kaçaklarının oluşması tesisatçı hataları nedeniyle de görülebilir. Genel olarak kaçakların oluşmasına neden olan sebepler şunlardır:

 • Galvaniz boru kullanımı
 • Tesisatların tadilat sırasında zarar görmesi 
 • Çevresel etkenler sebebi ile binanın zarar görmesi
 • Muslukların hızlı bir şekilde açılması ve kapatılması
 • Boruların birbirine doğru bir şekilde kaynatılmaması su kaçaklarının oluşmasına sebep olan etkenler arasında yer almaktadır.

Yukarıda da görüldüğü üzere, su kaçaklarının belirli sebepleri vardır. Aynı zamanda bu kaçakların tespit edilmesi sürecinde de çok dikkatli olunması gerekir. Peki, su kaçağı tespiti nasıl yapılır? 

Eryaman Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır? 

Su kaçaklarının tespit edilmesi için günümüzde teknolojik cihazlar kullanılır.  Bu cihazları kullanırken zemin ve duvarlar zarar görmeden kaçağın tespit edilmesi önemlidir. Eryaman su kaçağı tespiti hizmeti firmamızdan alabilirsiniz. Tespit süreci ise şu şekilde ilerler:

 • Su kaçağının olduğuna yönelik bildirim yapılır
 • Acil durum müşteri tarafından iletildikten sonra, hızlı bir şekilde adrese intikal edilir.
 • Adreste kontroller gerçekleştirildikten sonra, termal su kaçak tespit cihazı ile öncelikli olarak tesisatların yerleri belirlenmeye çalışılır. Bu etap, tesisatların yerlerinin belirlenmesi ile beraber, akustik dinleme cihazı için de uygun ortamı oluşturur. 
 • Akustik dinleme cihazı ise yeri tespit edilen boruları dinler ve kaçağın yerini noktasal bir şekilde tespit eder. Bu işleme de noktasal su kaçak tespiti adı verilir. Kaçağın tam yeri belirlenir. 

İşlem sonrasında noktasal bir tespit oluştuğu için, tek bir yer kırılır ve böylece maddi açıdan katlanılacak daha az durum ortaya çıkar. 

Akustik Dinleme Cihazı ve Termal Su Kaçak Tespit Cihazı kullanılarak Eryaman su kaçak tespiti yapılmaktadır. Peki bu robotlar ne şekilde tespit yapar?

Su Kaçağı Tespiti Robotlarımız ve Özellikleri 

Günümüzde teknolojik imkanlar geliştiği için su kaçaklarının tespit edilmesi de daha kolay hale gelmiştir. Birçok farklı sektörde de kullanılan kaçak cihazlarıyla su kaçağının noktasal olarak tespit edilmesi mümkün olmaktadır. İki çeşit robotla su kaçaklarının tespit edilmesi sağlanır. Bu robotlardan ilki Termal Su Kaçak Tespit Cihazı iken, diğeri de Akustik Dinleme Cihazı olarak bilinmektedir.

 • Termal su kaçağı tespiti cihazları malzeme ve bileşenlere zarar vermeden su kaçağının tespit edilmesini sağlar. Endüstriyel uygulamalarda da arıza ilerlemeden tespit işlemlerinin yapılmasını sağlar. Gerçek görüntüye sahip olduğu için nokta atış tespitlerin yapılmasını da mümkün kılar. Zemin ve duvarlar kırılmadan su kaçağının tespit edilmesi mümkün olmaktadır.
 • Akustik dinleme cihazları ise yeraltı sızıntılarını en iyi şekilde tespit eder. İçme suyu hattında meydana gelen birçok kaçak tespitinin yapılmasını sağlar. Özel olarak dizayn edilen ve son derece hassas bir mikrofona sahip olan ürün, büyük ya da küçük çaplı her tip boruda kaçak tespit edebilir.

Bu cihazlar farklı endüstrilerde de kullanılan üstün teknoloji cihazlarıdır. Doğru tespitlerin yapılmasını sağlayarak ihtiyacınız olan her durumda noktasal kaçak tespiti için hizmetinize hazırdır. Ekiplerimiz bu ekipmanlarla adresinize gelerek gereken tespit sürecinin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Su Tesisatı Yenilenmesi

Bazı durumlarda yeni bir mutfak ya da banyo açılması gerekebilir. Bunun için özel bir ekip görevlendiren firmamız dekorasyon hizmeti de dahil tesisat kurulumu işlerinizi gerçekleştirecektir. Eryama’ın her yerinde hizmetinizde olan firmamızda görev yapan uzmanlarımız, kaçak tespitinin başarıyla gerçekleşmesini sağladığı gibi yeni bir tesisat kurulumu konusunda da ihtiyacınızı karşılayacaktır. Bilgi almak ve iletişime geçmek istediğiniz her durumda uzmanlarımızdan yardım almak için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Su Kaçağı Tespiti Fiyatları

Su kaçağının tespit edilmesi için tüm Eryaman’da 300 TL’ye hizmet veriyoruz. Kaçağın yerinin tespit edilmesi, nedenin ortaya çıkması ve gereken çözümün sağlanması için tek yapmanız gereken bizi aramaktır. Günün 24 saati acil desteğe hazır olan ekibimiz en kısa sürede size yardımcı olacaktır. Tüm Eryaman’da eski ve yeni tesisat işlerini yapan firmamızda isterseniz sıfırdan tesisat kurulum işlemlerinin de gerçekleşmesini sağlayabiliriz.

Onarım konusunda ise fiyatlar değişkendir. Çünkü her tesisatın problemi kendine özgüdür. Tespit fiyatları sabit tutulurken, onarım için teklif edilen fiyatlar da bu yüzden değişkendir. 24 saat açık bir tesisatçı arıyorsanız sizin için en iyi hizmeti vermeye hazır olan firmamızı çekinmeden arayabilirsiniz. Fiyatlar konusunda da son derece uygun alternatifler sunan firmamız, su kaçaklarının tespit edilmesi gerektiğinde tüm ekipmanlarıyla birlikte size ulaşacaktır, fiyat konusunda net bir bilgi verecektir.

Eryaman su tesisat fiyatları konusunda bize ulaşarak teklif alabilirsiniz.

Ortalama
Ankara Tıkalı Kanal Açma Oy Ver
[Toplam: 23 Average: 5]