Ankara’nın önde gelen su tesisat firmalarından biri olan Ada Tesisat Dekorasyon 2004 yılından bu yana aktif olarak sizlere en iyi şekilde hizmet veriyor.

Kameralı_Su_Kaçak_Tespiti

Ankara’nın birçok önemli bölgesinde hizmet veren Ada su tesisat firması olarak, su tesisatlarında meydana gelen kaçakları hızlı bir şekilde tespit ediyoruz. Kameralı su kaçak tespiti yöntemlerimiz ile soruna neden olan faktörleri kısa sürede tespit ediyoruz. Su tesisatlarında meydana gelen sorunlar oldukça zorlu ve dikkat gerektiren sorunlardır. Bu sebeple konuya ilişkin hizmet veren kişilerin gerekli donanıma sahip olması önemlidir. Firma olarak sahip olduğumuz donanımlarımız ile sizlere destek veriyoruz.

Su Kaçaklarını Kendinizde Tespit Edebilirsiniz

Su tesisatlarında meydana gelen sorunların onarılması için kısa sürede tespit edilmesi gerekir. Tespit aşaması, kaçakların onarılmasında en önemli aşamalarından biridir. Su kaçakları genellikle sinsi ilerleyen sorunlardan biridir. Çoğunlukla bu alanda profesyonel kişilerden destek alınarak su tesisatlarındaki kaçaklar tespit edilebilmektedir. Ancak kişiler kendileri de bazı ipuçlarını takip ederek, su tesisatlarında meydana gelen kaçakları tespit edebilmektedir. Bu ipuçlarının neler olduğundan bahsedecek olursak. Şöyle ki;

  • Su faturalarının beklenenden fazla gelmesi
  • Evinizde duvarlarınızda çeşitli renk değişimlerinin meydana gelmesi
  • Su kaçaklarından kaynaklı olarak oluşan rutubetin kokusunun alınması ve hissedilmeye başlanması
  • Çoğunlukla kanalizasyon böceği olarak bilinen canlıların görülmeye başlanması
  • Alt komşunuzun tavanında meydana gelen renk değişimleri

Yukarıda saydığımız ipuçlarını takip ederek sizlerde su tesisatlarınızda kaçak olup olmadığını anlayabilirsiniz. Anlayamadığınız durumlarda da kameralı su kaçak tespiti yapan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Kameralı Su Kaçak Tespiti Nasıl Yapılır?

Kameralı cihazlar ile su kaçak tespiti nasıl yapılır merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. Su tesisatınızda meydana gelen kaçağın tespit edilmesinde alt komşunun tavanına sızan su önemlidir. Böyle durumlarda alt komşu ile doğru iletişim kurmak ve ondan yardım almak gerekir. Eğer alt komşunuzun tavanına akan su kesik akıyor ise kaçak pis su tesisatında, sürekli olarak akıyor ise temiz su tesisatındadır. Öncelikle bu belirlenmeli ve sonra da termal kameralı cihazlar ile su kaçak tespiti sağlanmaktadır. Tahmini olarak kameralı su kaçak tespiti cihazları ile kaçağın yeri tespit edilmektedir. Sonrasında çok daha hassas olan cihazlar ile tabiri caiz ise nokta atışı bir tespit gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!
× Whatsapp Mesaj