Oldukça can sıkıcı olan pis su giderlerinde meydana gelen kaçaklar için 7/24 destek ekiplerimiz tarafından sizlere sunulmaktadır.

Kanalizasyon_Temizleme

Kanalizasyon boruları toprak altına uzun süre kalırlar. Bu süre zarfında kullanım müddetleri biter ve borularda sorunlar meydana gelmeye başlar. Böyle bir durumda kanalizasyon temizleme işlemi uygulanmalıdır. Özellikle uzun kullanımda tıkanan kanalizasyon borularının taşması çok büyük sorunlara neden olur. Bu tip durumlarla karşılaşmadan bir an önce önlem almak gerekir. Kanalizasyon temizlik ve bakımı belirli periyotlarla yapılmalıdır. Uzun süre yapılmayan bakım ve temizlik işleri, zamanla büyük sorunlar meydana getirir.

Kanalizasyon Açma Yöntemleri

Kanalizasyon temizleme su akışının kesintisiz devam etmesi, koku meydana getirmemesi ve taşma ihtimalini ortadan kaldırmak için yapılan işlemdir. Ev veya iş yerlerinde kanalizasyonun temizlenmesi ve bakımı mülk sahibinin yaptırması gereken işlemler arasındadır. Temizleme işlemi ve kanalizasyon açmanın ihtiyaca göre farklı yöntemleri vardır. Bu yöntemlerden bazıları şunlardır:

  • Tesisat yılan yöntemi,
  • Bulaşık sabunu ve sıcak su kullanma,
  • Kimyasal maddeleri kullanma,
  • Tel partmanto uygulama,
  • Vakum yöntemi gibi.

Sorun tespit edildikten sonra bu yöntemlerden uygun olan seçilir. İşleme başlanır. Kanalizasyon temizleme işlemi esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta zeminin korunmasıdır. Deneyim sahibi uzman kişiler gerekli önlemleri aldıktan sonra temizleme işlemine başlar. Özellikle kimyasal maddeler kullanılarak yapılan temizleme işlemlerinde havalandırma sistemi ve iş güvenliği önlemleri şarttır. Gerekli tedbirleri almayı garanti eden firmalardan destek almak önemlidir.

Kanalizasyon Temizleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Geçmiş zamanlarda bu işlem oldukça zordu. Küçücük bir sorunda dahi açık kazı işleminin yapılması gerekiyordu. Geniş alanları kazımadan sorun tespit edilemiyordu. Ancak günümüzde teknolojinin gelişmesi bu sektörde işleri kolaylaştırdı. Kombine kanal temizleme araçları ile kırma, dökme, geniş kazı alanları olmadan sorun gideriliyor. Bu araçların en büyük özelliği çok yüksek su basıncı ve vakumlama imkanı sunmasıdır. Bu sayede tıkanıklık varsa hızlı bir şekilde açılır.

Kanalizasyon temizliği esnasında kullanılan baca adı verilen bölümlerin de temizlenmesi gerekebilir. Böyle durumlarda işleme bacaların kırılması ve gerekli yerlere yeniden kurulması ile başlanır. Daha sonra kombine kanalizasyon temizleme araçları kullanılarak basınçlı su sayesinde pislikler bacaya kadar getirilir. Bacada ise kuvvetli vakum etkisiyle çekilir. Böylece kanalizasyon temizliği yerine getirilmiş olur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!
× Whatsapp Mesaj