Tuvalet tesisatlarında meydana gelen sorunların kalıcı olarak çözüme kavuşması için kaliteli malzeme ve profesyonel işçilik ekiplerimizce sizlere sunuluyor.

Tıkalı_Tuvalet_Açma

Tuvalet tıkanıklıkları hiç beklenmedik zamanlarda karşılaştığımız bir faciadır. Böyle bir durumla karşılaştığımızda tıkalı tuvalet açma yöntemlerine bakarız. Basit tıkanıklıklarda kendi çözümlerimizle tıkanan tuvalet açılabilir. Ancak çoğu zaman profesyonel bir destek almak gerekir. Ada Dekorasyon Tesisat olarak Ankara’nın birçok önemli bölgesinde bu alanda öne çıkan yetkin bir firma olmaktayız. Sizlere etkili bir şekilde hizmet vermek için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Tuvalet Giderleri Neden Tıkanır?

Çeşitli nedenlerle tuvalet giderleri tıkanabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tuvalet içerisine atılan erimeyen maddeler, giderlerin tıkanmasına neden olabilir.
  • Tuvalet kağıtları çöp kutuları yerine gidere bırakıldığı zaman, süreç içerisinde borulara tutunarak tıkanmalara yol açar.
  • Klozetlere atılan yabancı maddeler zamanla sorunların çıkmasına neden olur.
  • Küçük gideri olan mutfak, lavabo gibi giderlerin tıkanmasını önlemek için çeşitli bulaşık ve kirli suları tuvalete dökmek de tıkanıklığa sebep olur.
  • Yanlış boru kullanılması da en yaygın karşılaşılan tuvalet tıkanma sebeplerindendir. Yanlış döşenen veya kalitesiz kullanılan borular zamanla giderin tıkanmasına neden olur.

Bunun gibi nedenlerle tıkandığı zaman tıkalı tuvalet açma işlemi zaman geçirilmeden yapılmalıdır. İstenmeyen görüntüler ve rahatsız edici kokulara neden olur. Açılmadığı zaman komşulara da rahatsızlık vermeye başlar. Bir an önce profesyonel bir destek almakta fayda vardır.

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri

Tıkanan tuvaletleri kimi zaman evdeki imkanlarla açmaya çalışırız. Bunun için en yaygın kullanılan alet pompadır. Ancak pompa kullanmak kimi zaman açılmasına yardımcı olsa da çoğunlukla tıkanıklığa sebep olan cisimlerin daha da ileriye gitmesine neden olur. Böyle olduğunda ise tıkanıklığı gidermek daha da zorlaşır. Özellikle tıkanıklık kaynağı da fazla ilerleyerek ana gidere düşerse birkaç dairenin giderinde tıkanmalar meydana getirir.

Kimi zaman da çeşitli kimyasal maddeler kullanılarak gider açılmak istenir. Küçük tıkanıklıkların açılmasında bu yöntem kullanılabilir. Ancak birden fazla kimyasal madde kullanımı zamanla tuvalet tesisatında istenmeyen sorunlara yol açabilir.

Tuvalet açma yöntemlerinde en güvenilir olan yöntem herhangi bir kırma işlemi uygulamadan yapılan yöntemlerdir. Robot tıkanık açma aleti kullanarak en kısa yoldan çözüme ulaşılması mümkündür. Bunun için de tıkalı tuvalet açma ekibince müracaat etmek gerekir. Kameralı sistemlerle sorunun yeri tespit edilir. Daha sonra açma işlemine başlanır. Böylelikle çok fazla masrafa neden olmadan tıkanıklık açılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Ara!
× Whatsapp Mesaj